Virtual Air
Pollution
Experience

W ramach projektu badamy, jak wielozmysłowe doświadczenia wirtualne wpływają na rzeczywiste zachowania środowiskowe. W ramach projektu, będziemy prezentować dane o zanieczyszczeniach w czasie rzeczywistym za pomocą rzeczywistości wirtualnej i rozszerzonej. Tutaj możesz dowiedzieć się więcej o naszych badaniach.

O PROJEKCIE
VR headset

AIR
POLLUTION

Zanieczyszczenie powietrza jest jednym z najpilniejszych problemów w obszarach miejskich. Źródłami zanieczyszczenia powietrza w miastach są głównie ruch drogowy, ogrzewanie mieszkań i przemysł. Ma ono poważne konsekwencje dla zdrowia i środowiska, a także to, co można zrobić, aby poprawić stan powietrza w Twojej okolicy.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ

Aktualności

VAPE na piątek

63% Czy zanieczyszczenie powietrza stanowi problem w Twojej okolicy? 63% respondentów z Polski odpowiedziało na to pytanie twierdząco w badaniu #eeagrants #vapeproject. Czy to dużo? Dlaczego ta liczba rośnie? Ludzie zwracają uwagę na zanieczyszczenie, kiedy jego skutki stają się dostrzegalne, a w zasadzie wyczuwalne. Zapach w VR to rzecz zarazem nowa i nienowa. Z jednej […]

WIĘCEJ

Drodzy!

WIĘCEJ

pierwsze czujniki zamontowane!

Z radością informujemy, że zamontowaliśmy dzisiaj pierwsze 25% czujników jakości powietrza w Myszkowie. Jeśli chcesz mieć taki czujnik na swoim domu, nie wahaj się i wypełnij formularz zgłoszeniowy!

WIĘCEJ

VAPE NA PIĄTEK

W Polsce świadomość problemu zanieczyszczenia powietrza i jego źródeł jest znacząca. Według 59% Polaków to właśnie zanieczyszczenie powietrza jest największy problem środowiska naturalnego, a za najczęstszy powód takiego stanu słusznie wskazywane są piece domowe. Jednocześnie ponad połowa właścicieli pieców węglowych zadeklarowała chęć ich wymiany na bardziej ekologiczne.1 Wiedza o problemie środowiskowym nie zawsze przekłada się […]

WIĘCEJ

Rekrutujemy!

Mieszkasz w Myszkowie? Poszukujemy ochotników i ochotniczek, którzy chcieliby: 1. Na najbliższe 3 lata bezkosztowo zamontować na swojej posesji elektroniczny czujnik jakości powietrza.2. W ciągu najbliższych 3 lat wziąć udział w sześciu badaniach opinii za pośrednictwem telefonu, Internetu lub listownie (za symboliczne wynagrodzenie). Aby się zgłosić wystarczy wypełnić ten formularz.

WIĘCEJ

Oficjalne otwarcie projektu

Czyste powietrze dla przyszłości: Nauka Sztuka Środowisko XRealityMyszków, 18-19 września 2020 r. Program 18 września 2020, Dom kultury w Myszkowie 12.00 – 14.00Rejestracja i poczęstunek 14.00 – 14.40 Powitanie14:40 – 15:00 Główne wystąpienie Wydarzenie artystyczne: Aleksandra Karpowicz 15:00 – 16.00 Panel z udziałem ekspertów16.00 – 16.15 ZamknięcieZe względu na zmieniającą się sytuację epidemiologiczną, wydarzenie będzie […]

WIĘCEJ

TWITTER

DO I POLLUTE?*

Odpowiedz na kilka krótkich pytań dotyczących Twoich nawyków grzewczych i sprawdź, jak bardzo zanieczyszczasz powietrze.

WKRÓTCE